CURRICULUM VITAE
(geactualiseerd op 10-06-2021 )

PERSOONLIJKE GEGEVENS
Naam: Ronald Anton Gase
Geboren: Amsterdam, 12-07-1951
Burgerlijke staat: gehuwd, twee kinderen: Thomas Antoine Gase (10-12-1989) en DaniŽl Cornelis Gase (20-08-1992)

WERKERVARING

Voorzitter College van Bestuur Stichting Scholengroep Leonardo da Vinci Leiden, 01-09-2019 - 01-11-2020,
Voorzitter College van Bestuur
Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs Noord-Holland-Noord, van 01-01-2011 tot 01-12-2018,
Algemeen Directeur
Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs Noord-Holland-Noord, 2001-2010,
Voorzitter College van Bestuur Van der Meij College, Alkmaar, van 01-08-2010 tot 01-06-2018,
Lid College van Bestuur Van der Meij College, Alkmaar, 2008-2010,
Voorzitter College van Schoolleiders Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs Noord-Holland-Noord, 1995-2018,
Voorzitter Centrale Directie, Jan van Scorel College (thans Stedelijk Dalton College Alkmaar), Alkmaar, 1995-2001 en 2002/2003,
Rector, Jan van Scorel College (thans Stedelijk Dalton College Alkmaar), Alkmaar, 1989-1995,
Conrector havo/atheneum bovenbouw, B.A.C. Schagen (thans onderdeel Regius College), 1986-1989,
Afdelingsleider (coŲrdinator) 4/5 havo, B.A.C. Schagen (thans onderdeel Regius College), 1981-1984,
Leraar schei- en natuurkunde, B.A.C. Schagen (thans onderdeel Regius College), 1979-1986,
Leraar scheikunde, sg. Gerrit van der Veen (thans Gerrit van der Veen College), Amsterdam, 1978-1981,
Wetenschappelijk medewerker Universiteit van Amsterdam, 1974-1978 (in de periode september t/m december 1977 gedetacheerd aan het Institute for Chemical Research van de universiteit van Kyoto in Japan). De resultaten van het onderzoek zijn gepubliceerd in een proefschrift en een tiental publicaties in internationale tijdschriften,
Leraar wis- en natuurkunde, Cartesius Lyceum, Amsterdam, schooljaar 1973/1974.

NEVENBETREKKINGEN EN NEVENTAKEN
Lid (dagelijks) bestuur Samenwerkingsverband VO/VSO Leiden e.o., 01-09-2019 - 01-01-2021,
Voorzitter bestuur
Vereniging Samenwerkingsverband VO/VSO Noord-Kennemerland, 2001 - 2018,
Voorzitter BOVO (Bestuurlijk Overleg Voortgezet Onderwijs) regio Noord-Kennemerland (NK), voorheen ALV II VO NK, Regioberaad NK en rectoren-/directeurenberaad regio NK, 1997 - 2018,
Interim-rector osg Huygenwaard, 01-05 t/m 31-07-2004 en 21-06-2006 t/m 31-07-2008,
Interim-voorzitter Centrale Directie Jan van Scorel College (thans Stedelijk Dalton College Alkmaar), schooljaar 2002/2003,
Interim-rector Berger Scholengemeenschap, 01-08 t/m 30-11-2001,
Interim-rector/-voorzitter Centrale Directie RSG Wiringherlant, Wieringerwerf/Hippolytushoef, 01-01-1994 t/m 31-12-1995.


OVERIGE ACTIVITEITEN OP ONDERWIJSKUNDIG GEBIED

Extern adviseur Stichting Voortgezet Onderwijs Haaglanden, januari 2003 - april 2008,
Voorzitter projectgroep verzelfstandiging openbaar voortgezet onderwijs Den Haag/Rijswijk, maart 2001 t/m december 2002,
Verzorging meerdaagse training op het gebied van (bovenschools) management en organisatie voor schoolleiders van het primair en voortgezet onderwijs in het departement Sibiu in RoemeniŽ, mei 2001,
Lid Bestuur VOS (thans VOS/ABB), 1996/1997.


VOORNAAMSTE OVERIGE ACTIVITEITEN

Onderzoeker en publicist op het gebied van politieke geschiedenis, met name van de Nederlands-Indonesische betrekkingen in de periode 1945-1962. Dit heeft, naast diverse publicaties in weekbladen en het mogen functioneren als kritisch meelezer van het manuscript van deel 12 van "Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereld Oorlog" van dr L. de Jong, geresulteerd in een tweetal boeken:
Boeken:
1) Misleiding of zelfbedrog. Het Nederlands beleid t.a.v. Nieuw Guinea (Anthos, 1984),
2) Beel in Batavia. Verwikkelingen rond de Indonesische kwestie in 1948 (Anthos, 1986).
De publicatie van een derde boek, "Indonesia merdeka", dat de voornaamste gebeurtenissen tussen de Tweede Politionele Actie van 1948/1949 en de officiŽle onafhankelijkheid van IndonesiŽ in december 1949 zal beschrijven en analyseren, is in voorbereiding.
Artikelen
:
1) Interview prof. dr J.E. de Quay over Nieuw-Guinea, Vrij Nederland, 23 juni 1984.
2) Portret van dr J.H. van Roijen, Vrij Nederland, 27 april 1985.
3) Portret van mr dr I. Anak Agung Gde Agung, Vrij Nederland, 18 mei 1985.
4) Het kabinet Drees-Van Schaik en de Indonesische revolutie I. Ė De Tweede Kamerverkiezingen en de formatie van 1948, Vrij Nederland, 29 juni 1985.
5) Het kabinet Drees-Van Schaik en de Indonesische revolutie II Ė Minister Sassen en en het ontslag van luitenant-gouverneur generaal Van Mook, Vrij Nederland, 6 juli 1985.
6) Het kabinet Drees-Van Schaik en de Indonesische revolutie III Ė Dreigend, hernieuwd militair ingrijpen, Vrij Nederland, 13 Jul 1985.
7) Het kabinet Drees-Van Schaik en de Indonesische revolutie IV Ė Hernieuwd militair ingrijpen, Vrij Nederland, 20 juli 1985.
8) Portret van jhr mr M. van der Goes van Naters, NRC-Handelsblad, 21 december 1985.
9) Interview met prof. dr J. Zijlstra over de Nieuw Guinea kwestie, Vrij Nederland, 4 januari 1986.
10) Beel in Batavia. Privť-correspondentie van Beel aan zijn familie in Limburg, Elseviers Magazine, 20 september 1986.
11) De PvdA en de Eerste Politionele Actie van Nederland tegen de Republik Indonesia, Vrij Nederland, 18 juli 1987.
12) De overdracht van Nieuw-Guinea in 1962 en de terugkeer van mw Platteel, Vrij Nederland, 22 augustus 1987.
13) Luns en Beyen 1952-1956, twee ministers van Buitenlandse Zaken, Vrij Nederland, 26 maart 1988.
14) "Het is voor mij als groentje in de politiek een beetje veel geweest", Marga Klompť en IndonesiŽ in 1949, niet gepubliceerd.

Onderzoeker en publicist op het gebied van genealogie. Dit heeft geresulteerd in een database van meer dan 140.000 personen. Deze database is toegankelijk via www.gase.nl.
Lid en voorzitter (1995-1999), resp. secretaris (2000-2001) MR basisschool "de Boemerang", in 2001 gefuseerd met  "de Flierefluiter" tot "de Tandem",
Voorzitter wielervereniging HRTC Hoorn (2005-2010).

OPLEIDING
Promotie wiskunde en natuurwetenschappen, Universiteit van Amsterdam, 1979,
Doctoraalexamen scheikunde, Universiteit van Amsterdam. Diploma behaald: 1974,
Kandidaatsexamen schei- en natuurkunde, Universiteit van Amsterdam. Diploma behaald: 1972,
Onderwijsbevoegdheid: Eerstegraads scheikunde, tweedegraads natuurkunde,
Gymnasium-Ŗ, Cartesius Lyceum, Amsterdam. Diploma behaald: 1969.

Bijzonderheden opleiding

Toekenning studiebeurs door het Nederland-Amerika Instituut, Amsterdam, 1968
Toekenning studiebeurs door de Bataafse Internationale Petroleum Maatschappij N.V. (thans Royal Dutch Shell), 1969-1974